Hippika Szampon PLUS z silikonem Zobacz większe

Hippika Szampon PLUS z silikonem dla konia

Konia można, a nawet należy kąpać! Samo regularne czesanie, o którym nie wolno zapominać, to jednak trochę za mało, by utrzymać sierść w idealnym stanie. Do mycia powinniśmy używać szamponów produkowanych specjalnie z myślą o koniach – te przeznaczone dla innych zwierząt domowych mogą mieć nieodpowiedni skład i być przyczyną takich problemów, jak chociażby łupież czy alergia.

Więcej szczegółów

26,00 zł brutto

7 dni

Czym myć konia?

Świetnym wyborem są szampony dla koni z silikonem marki Hippika. Preparat cechuje się wyjątkowo dobrymi właściwościami czyszczącymi, dzięki czemu usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. I nie narusza naturalnej bariery ochronnej skóry konia. A po umyciu sierść, grzywa i ogon nabierają jedwabistego blasku!

Olejek silikonowy wchodzący w skład szamponu Hippika Plus zabezpiecza sierść przed osadzaniem się kurzu, pozwalając dłużej utrzymać ją w dobrym stanie i zmniejszyć częstotliwość kąpieli. Preparat ten jest ponadto bardzo ekonomiczny.

Sprzedawany w półlitrowej butelce, szampon jest wyrobem znanej na świecie rodzinnej firmy Hippika, która specjalizuje się w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych dla koni już od 20 lat. Tak długie doświadczenie w branży to niewątpliwie gwarancja wysokiej jakości produktów, których firma ma w swojej ofercie niemal 40!

Jak używać szamponu dla konia?

Na kąpanie konia powinniśmy wybrać ciepły, słoneczny i bezwietrzny dzień. Optymalna temperatura to przynajmniej 22°C. Zaczynamy od zmoczenia całego konia letnią wodą – można użyć do tego szlauchu lub gąbki, która najlepiej sprawdza się przy myciu głowy, ponieważ pozwala uniknąć zalania oczu, uszu i chrap zwierzęcia. Następnie w mokrą sierść wcieramy dłońmi lub myjką szampon dla koni, zaczynając od szyi i grzbietu.

Pamiętajmy także o dokładnym umyciu końskiej grzywy i ogona. Szampon Hippika jest bardzo wydajny, więc nie trzeba używać go dużo, by uzyskać odpowiednią ilość piany. Po spłukaniu wodą, gdy zwierzak jest już czysty, musimy go wysuszyć. By przyśpieszyć ten proces, używamy specjalnej ściągaczki do usuwania nadmiaru wody z sierści, ewentualnie wycieramy konia dużym i bardzo chłonnym ręcznikiem.

Napisz opinię

Powiązane produkty