Pielęgnacja końskiej sierści, grzywy i ogona

Końska sierść, grzywa oraz ogon to elementy końskiego ciała, wymagające szczególnej pielęgnacji. Zlepione, skołtunione, a przede wszystkim brudne włosy to wątpliwa ozdoba każdego konia, bez wyjątku. Pielęgnacja naszych kopytnych przyjaciół nie należy do najłatwiejszych, jednak stanowi obowiązkowy elem...

Pielęgnacja końskiej sierści, grzywy i ogona

Końska sierść, grzywa oraz ogon to elementy końskiego ciała, wymagające szczególnej pielęgnacji. Zlepione, skołtunione, a przede wszystkim brudne włosy to wątpliwa ozdoba każdego konia, bez wyjątku. Pielęgnacja naszych kopytnych przyjaciół nie należy do najłatwiejszych, jednak stanowi obowiązkowy element działań związanych z pasją, jaką jest jazda konna.

Środki do pielęgnacji końskiej sierści to cała gama produktów o udowodnionym działaniu. Większość z nich za zadanie ma odżywić oraz nawilżyć sierść, ogon i grzywę, ale występują również bardziej wyrafinowane kosmetyki i akcesoria. Środki nabłyszczające grzywę czy odżywki ułatwiające rozczesywanie - nie należą do rzadkości, o czym świadczy asortyment naszego sklepu. Ponadto pasjonaci jazdy konnej mogą wystroić swojego wierzchowca z użyciem np. gumek z cyrkoniami - blask bijący od nich na pewno zachwyci niejednego widza zawodów konnych.

Środki do pielęgnacji koni to jednak nie tylko kosmetyki, ale również cała gama akcesoriów. Do najpotrzebniejszych z nich, zaliczamy szczotki, zgrzebła oraz kopystki i gąbki. Ponadto szanujący się pasjonaci posiadają odpowiednio przystosowaną do tego typu akcesoriów torbę służącą do transportu i przechowywania gadżetów. Prawidłowa pielęgnacja konia powinna być przeprowadzana regularnie. Brodzenie po pęcinę w błocie, glinie czy własnych odchodach nie jest wskazane i bardzo brudzi zwierzę. Codzienne oporządzanie konia pozwala mu na pozostanie w komforcie psychicznym, a także fizycznym.

Więcej
Pokazuje 1 - 58 z 58 elementów
test popupa