Katalog

Promocje

Zgrzebła dla koni

Zgrzebła wykonane mogą być z różnych materiałów, przeważnie z metalu, plastiku i gumy. Są to jedne z najważniejszych akcesoriów do pielęgnacji konia.

Jak używać zgrzebła?

Pielęgnację konia warto rozpocząć od zgrzeblenia. Usunięcie nawarstwionego brudu oraz rozczesanie zlepionej sierści pozwoli na pobudzenie krążenia końskiej kr...

Zgrzebła dla koni

Zgrzebła wykonane mogą być z różnych materiałów, przeważnie z metalu, plastiku i gumy. Są to jedne z najważniejszych akcesoriów do pielęgnacji konia.

Jak używać zgrzebła?

Pielęgnację konia warto rozpocząć od zgrzeblenia. Usunięcie nawarstwionego brudu oraz rozczesanie zlepionej sierści pozwoli na pobudzenie krążenia końskiej krwi. Ponadto energiczne, zamaszyste ruchy będą stanowiły dla konia pewnego rodzaju masaż. Niezbędnym w tym procesie, jest właśnie niezastąpione zgrzebło. Pozwoli na usunięcie błotnych nawarstwień oraz rozczesanie zlepionych kosmyków.

Czy tworzywo ma znaczenie?

Materiał, z którego zgrzebło jest wykonane, to bardzo ważna kwestia. Zgrzebło dla konia powinno być nie tylko bezpieczne, ale również trwałe. Mocne końskie kopyta to siła, która poradzi sobie z większością fatalnej jakości przedmiotów.

Należy jednak pamiętać, że zgrzebło metalowe nie zawsze jest najlepszym wyborem. Wykonany z metalu grzebień w żadnym przypadku nie powinien być wykorzystywany do czesania końskiej sierści. Tego typu narzędzie przeznaczone jest wyłącznie do czyszczenia z piachu i kurzu szczotek. Używanie metalowego zgrzebła do oporządzania konia może być czasami jednym z powodów niektórych infekcji skórnych (związanych z uszkodzeniem delikatnej skóry przez metal).

Więcej
 • czarny czerwony zielony niebieski
  7,00 zł
  7,00 zł

  Zgrzebło plastikowe iglak. Używane do wstępnego czyszczenia konia z piachu i błota. Dobrze usuwa zaklejki. Posiada regulowaną rączkę. Jest poręczne i trwałe. Niezastąpione w każdej stajni.  

  1 Review(s)
 • 55,00 zł

  WYSOKIEJ JAKOŚCI PORĘCZNA SZCZOTKA 12 CM Quickshed QS-12 Deluxe szczotka do pielęgnacji sierści jest wyjątkowym produktem. W łatwy i nieuciążliwy dla człowieka i zwierzęcia sposób możemy wyczesać martwą sierść oraz naskórek. ciąg dalszy opisu poniżej...

  1 Review(s)
 • 9,00 zł
  9,00 zł

  magiczna plastikowa szczotka zaopatrzona w długie plastikowe włosie górna część może służyć jako ściągaczka do wody nie podrażnia delikatnych miejsc, takich jak na przykład stawy konia doskonale nadaje się do masowania konia

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów