Sprzęt i akcesoria do czyszczenia konia

Do elementarnego wyposażenia zestawu pielęgnacyjnego każdego konia powinny należeć elementy takie jak: miękka szczotka (np. wykonana z włosia), zgrzebło (służące zarówno do czyszczenia szczotki, jak i usuwania większych zabrudzeń z końskiej sierści), a także szczotka przeznaczona do rozczesywania ogona ora...

Sprzęt i akcesoria do czyszczenia konia

Do elementarnego wyposażenia zestawu pielęgnacyjnego każdego konia powinny należeć elementy takie jak: miękka szczotka (np. wykonana z włosia), zgrzebło (służące zarówno do czyszczenia szczotki, jak i usuwania większych zabrudzeń z końskiej sierści), a także szczotka przeznaczona do rozczesywania ogona oraz końskiej grzywy.

Ponadto każdy koń powinien posiadać akcesoria do pielęgnacji kopyt, czyli kopystki oraz pędzle. Wyposażenie uzupełnić można również o miękkie ścierki (ich dotyk może stanowić doskonały masaż dla konia) oraz wiadro, w którym znajdować może się woda. Oprócz tego konia można myć bieżącą wodą. Kąpanie koni to działanie, które nie jest wykonywane codziennie, jednak warto posiadać przystosowany do końskiej sierści szampon, np. na bazie naturalnych składników.

Jak wybrać odpowiednie narzędzia?

Praca z koniem to nie tylko przyjemność, ale również powtarzanie tych samych czynności. Nie każdy koński przyjaciel jest podczas naszej pracy cierpliwy, dlatego warto posiadać sprzęt do czyszczenia konia wykonany z wysokiej jakości materiałów. Warto posiadać m.in. akcesoria do czyszczenia konia wykonane z metalu oraz mocnego tworzywa sztucznego. Kontakt tego typu przedmiotów powinien przeżyć nawet końskie kopyta.

Ponadto tego typu narzędzia będą służyły nam dłużej, dzięki czemu nasza inwestycja będzie opłacalna. Zgodnie z zaleceniami producenta - produkty do pielęgnacji konia, należy przechowywać np. w torbach lub skrzynkach jeździeckich - tego typu przechowywanie znacznie przedłuży ich żywotność. Przed zapakowaniem torby, pamiętaj jednak o nagrodzie dla czworonoga - nic nie cieszy konia tak jak marchewka, czy przysmak.

Prawdziwy jeździec to osoba nie tylko ujarzmiająca temperament konia, ale przede wszystkim jego przyjaciel. Jak powszechnie wiadomo - o przyjaciół należy dbać. Odpowiednia pielęgnacja końskiego ciała pozwala na zachowanie naszego przyjaciela w zdrowiu i czystości przez wiele długich, szczęśliwych lat.

Więcej
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów