Torby i plecaki jeździeckie

Szeroki wachlarz toreb jeździeckich - od najmniejszych, przeznaczonych do transportu drobnych przedmiotów, po torby o całkiem sporych gabarytach.

Praktyczne i powszechnie używane są popularne sakwy skórzane. Przytroczone do siodła, zawsze będą się znajdowały w zasięgu ręki. Torby dla jeźdźców przeznaczone do przechowy...

Torby i plecaki jeździeckie

Szeroki wachlarz toreb jeździeckich - od najmniejszych, przeznaczonych do transportu drobnych przedmiotów, po torby o całkiem sporych gabarytach.

Praktyczne i powszechnie używane są popularne sakwy skórzane. Przytroczone do siodła, zawsze będą się znajdowały w zasięgu ręki. Torby dla jeźdźców przeznaczone do przechowywania sprzętu czyszczącego bądź elementów jeździeckiego stroju, muszą być dużo większe.

Powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz zaopatrzone w sporą ilość kieszeni i przegródek. Niektóre torby jeździeckie przypominają podręczny bagaż podróżny, inne występują w formie wygodnych plecaków. Nieco nietypowo prezentują się podłużne pokrowce na oficerki lub torby na ogłowie. Dla zagorzałych miłośników koni istnieją również sakwy i urocze torby codziennego użytku z wizerunkami tych szlachetnych zwierząt.

W jeździeckim stylu

Jeździectwo to piękny, lecz bardzo wymagający sport, do którego nie można przystąpić bez odpowiedniego przygotowania oraz oprzyrządowania. Ci, którzy od lat jeżdżą konno, wiedzą, że konieczne są właściwe buty oraz toczek, bez którego, ze względów bezpieczeństwa, nie powinno się odbywać żadnej przejażdżki. Gdy ruszamy w dłuższe trasy, trzeba również mieć przy sobie akcesoria i materiały pielęgnacyjne dla konia. Rodzi się wówczas konieczność zabezpieczania i przechowywania wymienionych rzeczy. Służy do tego szeroko pojęta torba jeździecka.

Priorytetem w tworzeniu toreb jeździeckich jest ich odporność na warunki atmosferyczne, duże obciążenia oraz długotrwałą eksploatację. Dlatego też torby zostały wykonane z trwałych i wodoodpornych materiałów. Jednak wygląd toreb jeździeckich także ma znaczenie. Nie musi być monotonny i jednolity. Należy zwrócić uwagę na torby w różnych kolorach i wzorach. Wiele z nich może pochwalić się modnym designem, którego nie powstydziliby się najsłynniejsi projektanci. Asortyment z działu Torby i Plecaki dowodzi, że nawet w stajni można prezentować się oryginalnie i szykownie.

Więcej