Katalog

Producent

Promocje

Ostrogi i paski do ostróg

Ostrogi to jedna z najczęściej stosowanych „pomocy” podczas pracy z końmi. Przedmiot ten podobnie jak większość niezbędnych rzeczy w ekwipunku jeźdźca powinniśmy wybrać bardzo starannie. Kilka słów o budowie ostróg i ich działaniu - Ostrogi pełnią funkcję wyłącznie użytkową, wzmacniając działanie łydki. Stosowanie ostr...

Ostrogi i paski do ostróg

Ostrogi to jedna z najczęściej stosowanych „pomocy” podczas pracy z końmi. Przedmiot ten podobnie jak większość niezbędnych rzeczy w ekwipunku jeźdźca powinniśmy wybrać bardzo starannie. Kilka słów o budowie ostróg i ich działaniu - Ostrogi pełnią funkcję wyłącznie użytkową, wzmacniając działanie łydki. Stosowanie ostróg pozwala na osiągnięcie precyzyjniejszych ruchów podczas jazdy konnej. Ostrogi pomimo różnych kształtów posiadają zbliżoną do siebie budowę. Każdy model składa się z ramion kabłąka, czyli elementu obejmującego but oraz szyjki z głowicą. Głowica w zależności od modelu może przyjmować kształt kuli, talerzyku czy znanej z westernów gwiazdy. Ostrogi najczęściej wykonywane są, ze stali nierdzewnej czy mosiądzu. Mocujemy je stosując mocne skórzane lub parciane paski.

Jakie ostrogi wybrać?

Podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze ostróg to nasze umiejętności jeździeckie, a także wrażliwość konia na działanie ostróg. Musimy pamiętać, że zwierzęta w zależności od konkretnego przypadku inaczej reagują na działanie ostróg. Osobom mniej doświadczonym zaleca się stosowanie ostróg krótszych z głowicą o kształcie kulki. Dla doświadczonych jeźdźców lepszym wyborem pozostają ostrogi dłuższe, mocniej oddziałujące na konia.

Pielęgnacja i użytkowanie ostróg

Ostrogi po każdym użytkowaniu powinniśmy regularnie czyścić, gdyż mają one bezpośredni kontakt z bokiem konia. Przed kupnem ostróg należy zastanowić się, czy pomoc ta jest konieczna. Ostrogi z pewnością pobudzą konia, jednakże efekt ten można również uzyskać regularnymi i bardziej szczegółowymi treningami.

Więcej
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów