Czapsy i Sztylpy dla jeźdźca

Dodatkowe ochraniacze dla jeźdźca – sztylpy (nazywane także czapsy) oferują ochronę łydek podczas jazdy. Sztylpy, czyli specjalne ochraniacze do jazdy konnej, zakładane są na górną część buta (najczęściej sztybletów) i ochraniają nogę jeźdźca aż do kolan. Z reguły sztylpy wykonuje się z mocnych materiałów np. skóry,...

Czapsy i Sztylpy dla jeźdźca

Dodatkowe ochraniacze dla jeźdźca – sztylpy (nazywane także czapsy) oferują ochronę łydek podczas jazdy. Sztylpy, czyli specjalne ochraniacze do jazdy konnej, zakładane są na górną część buta (najczęściej sztybletów) i ochraniają nogę jeźdźca aż do kolan. Z reguły sztylpy wykonuje się z mocnych materiałów np. skóry, zamszu czy amary. Sztylpy zapinane są na zamek.

W mowie potocznej sztylpy i czapsy używane są jako wymienne pojęcia, jednakże oryginalne czapsy wywodzą się z jazdy westernowej. Te długie ochraniacze zwykle osłaniają łydki, kolana i uda, sięgając od stóp aż do pachwin.

Więcej
 • XSciemnobrązowyXSczarnySciemnobrązowyMciemnobrązowyMczarnyLciemnobrązowyXLciemnobrązowyXLczarny
  250,00 zł
  250,00 zł

  Czapsy wykonane zostały z miękkiej skóry wysokiej jakości. Zapinane z tyłu na mocny suwak. Przy suwaku zamieszczono elastyczną wstawkę umożliwiającą idealne dopasowanie do łydki. Kolor czarny.

 • 90,00 zł
  90,00 zł

  Zamszowa wersja bardzo eleganckich, klasycznych czapsy do jazdy konnej – autorskiego produktu producenta Horsepol. Dostępne w rozmiarach dziecięcych (XXS-XS) oraz dla młodzieży i dorosłych (S-XL).

 • XSczarnySczarnyMczarnyLczarnyXLczarny
  119,00 zł
  119,00 zł

  Syntetyczne, zamszowe czapsy amara z elastycznymi brzegami. Pasek na rzep w górnej części. Prać w pralce w 40 stopniach. Rozmiary: XS/W, S/W, XXS, M/W, XS, S, L/W, M, L, XL/W, XL, XXL.

 • XSbrązowySbrązowyMbrązowyLbrązowyXLbrązowy
  119,00 zł
  119,00 zł

  Syntetyczne, zamszowe czapsy amara z elastycznymi brzegami. Pasek na rzep w górnej części. Prać w pralce w 40 stopniach. Rozmiary: XS/W, S/W, XXS, M/W, XS, S, L/W, M, L, XL/W, XL, XXL.

 • 27/24granatowo-niebieski30/25czarno-szary30/25granatowo-niebieski30/25czarno-różowy30/28czarno-szary30/28granatowo-niebieski30/28czarno-różowy35/29czarno-szary35/29granatowo-niebieski35/29czarno-różowy
  80,00 zł
  80,00 zł

  Czapsy przeznaczone dla najmłodszych jeźdźców wykonane z syntetycznego materiału imitującego zamsz. Łatwe w pielęgnacji - możliwość prania. Ozdobione haftem konia i podkowy. Zapinane na suwak przy którym znajduje się rozciągliwa guma umożliwiająca idealne dopasowanie do łydki.

 • 120,00 zł

  Gładkie i miękkie czapsy wykonane z neoprenu i skóry syntetycznej. Zapięcie (suwak) znajduje się z tyłu nogi. Kolor czarny.

 • 210,00 zł

  Czapsy wykonane zostały z gładkiej i miękkiej skóry tłoczonej. Dla łatwiejszego i dokładniejszego dopasowania obok suwaka znajduje się guma. Kolor czarny.

 • 110,00 zł

  Czapsy Norton Amara. Bardzo wytrzymałe, a jednocześnie cienkie, elastyczne i wygodne. 

 • 249,00 zł

  Skórzane czapsy do jazdy konnej wykonane przez popularnego skandynawskiego producenta – Horze. Czapsy świetnie dopasowują się do rozmiaru nóg; ich odpowiednie ułożenie ułatwiają ponadto szerokie elastyczne elementy zastosowane po bokach. Zapinane na solidne zamki, które nie odepną się podczas jazdy.

 • 99,00 zł

  Cieszące się dużą popularnością czapsy dla dzieci wykonane z materiału Amara imitującego skórę. Zapięcie na mocny suwak. Posiadają elastyczną wstawkę ułatwiającą dopasowanie do łydki. Od góry dodatkowe zapięcie na rzep, na dole na zatrzask. Praktyczne i wygodne. Idealne do codziennych treningów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów