Skarpety jeździeckie

Skarpety jeździeckie to specjalnie zaprojektowane podkolanówki z myślą o jeźdźcach. Można znaleźć skarpety o różnej długości, jednakże zazwyczaj sięgają one mniej więcej pod kolano. Warto wiedzieć, że skarpety jeździeckie znacznie różnią się od podkolanówek, których używa się do uprawiania innych dyscyplin sportowych. Ze wzg...

Skarpety jeździeckie

Skarpety jeździeckie to specjalnie zaprojektowane podkolanówki z myślą o jeźdźcach. Można znaleźć skarpety o różnej długości, jednakże zazwyczaj sięgają one mniej więcej pod kolano. Warto wiedzieć, że skarpety jeździeckie znacznie różnią się od podkolanówek, których używa się do uprawiania innych dyscyplin sportowych. Ze względu na to, że obuwiem noszonym przez osoby jeżdżące konno są oficerki lub sztyblety idealnie dopasowane do łydek i stóp skarpety nie mogą się podwijać, być zbyt grube lub śliskie. Warunkuje to bowiem utrzymanie odpowiedniej postawy podczas jazdy - dobre ułożenie stóp, pięt i łydek to podstawa prawidłowego dosiadu, co z kolei przekłada się na jakość i styl jazdy.

Skarpety jeździeckie można dostać w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Jednym z popularniejszych wzorów, jakie wybierają jeźdźcy stawiający raczej na klasykę są znane wszystkim romby oraz kratka. Osoby, które lubią eksperymentować i interesują się modą jeździecką oraz najnowszymi trendami mogą także znaleźć skarpety z zupełnie innymi, unikatowymi wzorami. Frajdą dla wielu osób jest dopasowywanie swojego stroju do ubioru konia, dzięki czemu taka para koń-jeździec wygląda niezwykle estetycznie, przyciąga uwagę i już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zgranej i dopasowanej do siebie.

Warto wiedzieć, że skarpety jeździeckie można zakładać zarówno pod bryczesy, jak i na nie - w zależności od tego, jak jest nam wygodniej. Należy podciągnąć skarpety maksymalnie pod kolano, ponieważ ta część ubioru powinna być bardzo dobrze dopasowana do ciała - zwijające się skarpety pod oficerkami w czasie jazdy to najgorsze, co może się przytrafić - powoduje to nie tylko dyskomfort podczas treningu, ale czasem może nawet prowadzić do bolesnych otarć uniemożliwiających jazdę przez jakiś czas. Z tego względu warto wybierać skarpety dopasowane i najlepszej jakości.

Więcej
 • 35-38 ciemnoszary/popielaty 35-38 brązowy 35-38 niebieski 35-38 różowy 35-38 morski 39-42 ciemnoszary/popielaty 39-42 mleczny róż 39-42 niebieski 39-42 różowy
  24,00 zł
  24,00 zł

  Podkolanówki jeździeckie bardzo dobrej jakości, niezwykle komfortowe. Wykonane z mikrofibry, miękkiej i umożliwiającej cyrkulację powietrza. Odprowadzają wilgoć oraz zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu. Doskonale pasują do sztybletów lub oficerek. Posiadają elastyczny ściągacz zapewniający komfort i amortyzację. Wygładzone szwy w okolicach palców...

 • 45,00 zł

  Skarpety wykonane z najwyższej jakości wełny z australijskich owiec - MERYNOSÓW, zapewnia idealną izolację termiczną, chroniąc stopy przede wszystkim przed zimnem, ale również przed nadmiernym przegrzaniem. Dodanie do wełny akrylu (w tych skarpetach zwiększa trwałość i wytrzymałość włókna)

 • 24,00 zł
  24,00 zł

  Skarpety myśliwskie przeciw kleszczom. Kolor khaki. Skład: 70% Bawełna 25% Poliamid 5% Elastan

 • 20,00 zł

  Podkolanówki Jeździeckie PODKONIÓWKI zapewniają komfort noszenia oraz ochronę przed otarciami. Charakteryzuje je bardzo dobra jakość. Podwójny ściągacz utrzymuje skarpetę w miejscu. Wzmocnienie w okolicach palców i pięty. Wygładzone szwy w okolicach palców zapewniają wygodę. Skład 45% Bawełna 35% Polipropylen 15% Poliamid 5% Elastan.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów